DIY : Ako SPRÁVNE umývať kozmetické štetce.

Ešte pred tým ako začnem písať k téme "Ako správne umývať kozmetické štetce" rada by som sa poďakovala všetkým mojím čitateľom a hlavne by som chcela pozdraviť všetkých, ktorý na mňa klikajú na stránke blogerky.cz.  :)


A teraz ku štetčekom. Pred pár dňami som si objednala štetec na make up HAKURO H50. No musím povedať paráda. A tak ho treba aj správne čistiť.


Pri čistení štetcov je dôležitá technika umývania a tak isto aj jemný šampón alebo mydlo. Taký jemný aby nepoškodil vlákna.

Ja používam baby šampón, ktorý som kúpila v DM.


Štetec nikdy neponárajte celý a neumývajte v horúcej vode.
Inak je to dosť jednoduché a rýchle a určite tu nespomeniem nič prevratné ale je dobré si na pár vecí dávať lepši pozor.


1. Vlažnou vodou jemne opláchneme štetinky štetca v takej polohe ako na obrázku. Neohýbame štetec aby sa voda nedostala do rukoväti. Tam kde sú prichytené štetinky.


2. Na ruku som si dala malé množstvo šampónu. 


3. Krúživým jemným pohybom som šampón dostávala do predných štetiniek. Stále takým spôsobom aby sa šampón ani voda nedostali do rukoväti. 


4. Znova vlažnou vodou opláchneme.


SUŠENIE :  toto je veľmi Dôležitééé !!!!!!!!! 

Vždy len smerom nadol najlepšie nejak zavesiť. Ani nie ležato ani nie smerom štetinkami dohora. 

A je to !!!


Tým, že som ho použila len pár krát a hneď som ho dezinfikovala takým dezinfekčným prostiedkom, o ktorom som vám písala v minulom poste, som ho nemusela veľmi čistiť. Preto mi to trvalo pár minútiek. 

Čiže je to veľmi rýchla záležitosť, ktorá sa dá zvládnuť po každej aplikácií make upu. 

A ešte pár fotiek nekvalitného štetca, ktorý neprežil prvý kúpeľ. :) 
Prajem vám krásny Utorok. :)

CONVERSATION

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Ďakujem veľmi pekne za každý komentár :)